Mucit Anne Kimdir?
2 (40%) 2 votes

1984 yılında Konya’da doğdum. Babamın işi sebebiyle Türkiye’nin değişik illerinde (Konya, Ankara, Antalya) öğrenim gördüm. Bu sebeple lisans eğitimi dışında başladığım hiç bir okuldan mezun olmak nasip olmadı. Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Eğitim Fakültesi’ nde Sınıf Öğretmenliği  okudum. Lisans eğitimimi tamamlayarak ülkenin değişik şehirlerinde (Hakkari – Erzurum – Hatay) görev yaptım. Halen son görev yerim olan Hatay’ da bir köy okulunda öğretmenlik yapmaktayım.

Okumayı, öğrenmeyi ve araştırmayı her zaman çok sevdim. Hamile olduğumu öğrendikten sonra daha çok okumaya ve araştırma yapmaya başladım. Hayatımda her şey normal seyrinde devam ederken doğumdan sonra bebeğimin yaşadığı sağlık probleminden dolayı okumanın, sorup araştırmanın dozunu gittikçe yükselttim.

Çok sağlıklı bir bebeğim olmasına rağmen, bebeğimi kaybetme korkusunu doruklarda yaşadım ve bu yüzden daha çok okudum. Hiçbir şeye hazırlıksız yakalanmak istemedim. Öğrenebildiğim her şeyi öğrenmeye çalışıyordum. Bu beni biraz daha rahatlatıyordu.  Bebeğim büyüdükçe ben de rahatlamaya başladım. İlk bebeğim 24 aylıkken 2. bebeğim dünyaya geldi ve iş hayatıma ara verdim. İşim, gücüm, bütün hayatım çocuklarım oldu. Hamile olduğumu öğrendiğim günden beri bebek defterleri yazıyorum. Ancak hem iş hayatımda hem ev hayatımda çocuk konusuna yüksek dozda maruz kalınca annelik ve çocuk üzerine yazmaya başladım. Yazmazsam çatlardım herhalde. Zamanla yazdıklarımı kendime saklamak da yetmedi bana. Deneyimli annelerden çok şey öğrendim. Bu nedenle deneyimlerimi diğer annelerle de paylaşmam gerektiğini düşündüm ve bu siteyi kurdum.

Sitenin adı mucitanne oldu; çünkü bütün annelerin taşıdığı bir çok sıfatın yanında biraz da mucit olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bir Alexander Graham Bell gibi telefonu icat etmiyoruz . Ancak biz anneler de her gün yeni oyuncaklar, materyaller, kıyafetler, bebek ürünleri, oyunlar…  icat ediyoruz. Buluş sayılır mı bilmem ama miniklerin sorunlarına bulduğumuz çözümler bile buluş yapabileceğimizin göstergesi değil mi?