Bebek Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Oyla
Bebek Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek kıyafetlerinin çeşitliliği gün geçtikçe artıyor. Her tür zevke uygun kıyafet bulmak mümkün. Ayrıca her bütçeye hitap eden farklı markalar bulunması alışveriş yapmayı zevkli hale getiriyor. Size tavsiyem: Bebek kıyafeti alırken sadece ilk üç aylık dönem için alışveriş yapmanız olacak. Çünkü bebekle alışveriş yapmak düşündüğünüz kadar kolay olmayacak. Eğer ilk üç aylık alışverişi doğumdan önce yaparsanız üç ay rahat etmiş olacaksınız. Hem bu süre zarfında hangi kıyafetlerin gereksiz, hangilerinin daha kullanışlı olduğuyla ilgili fikir sahibi de olacaksınız. Bebek kıyafetlerinin şık olduğu kadar rahat ve güvenli de olması gerekiyor. Bunu sağlamak için size bazı tüyolar vereceğim.

  • Bebeğinizin kıyafetleri mutlaka pamuklu olmalı.
  • Bebeğinizin kıyafetleri çok dar ya da çok bol olmamalı. Dar kıyafetler bebeğinizi canını yakabilir ve bu da onu rahatsız edecektir. Bol kıyafetlerse (özellikle ilk üç aylık dönemde) bebeğin vücudunun bazı bölümlerinin açıkta kalmasına yol açacaktır.
  • Aldığınız kıyafetlerin etiketlerini mutlaka kesmelisiniz. Hatta bazen etiketi kesmek de yetmiyor etiketin bulunduğu bölümün sökülüp yeniden dikilmesi sorunu kesin olarak çözüyor. Bu etiketler bebeği rahatsız etmesinin yanında hassas bir cilde sahip olan bebeğinizin cildinde küçük yaralar oluşmasına neden olabiliyor.
  • Bebeğiniz için baskılı kıyafetler tercih etmeyin. özellikle  büyük baskılı giysiler, baskının bulunduğu bölümün daha çok terlemesine yol açıyor. Ve bu da bebeğinizin hassas cildinde probleme yol açıyor.
  • Bebek kıyafetlerinde düğme, çıt çıt, kurdele, ip gibi ayrıntıları olanlar tercih edilmemelidir. Unutmayın bebeğiniz her haliyle güzel. Önemli olan onun rahat etmesi. En azından bu tür kıyafetleri kısa süreli giydirmenizde yarar var, Örneğin fotoğrafını çekmek için.
  • Bebeğiniz için kullandığınız kıyafetlerin çıt çıt yerlerine  dikkat etmelisiniz. Ensesi, sırtı ya da kol altı çıt çıtlı ürünler tercih etmeniz bebeğinizin rahatını kaçırabilir ve canının yanmasına yol açabilir.
  • Bebek kıyafetlerinin boyun kısmı çok geniş olursa bebeğinizde omuz dekoltesi olmuş olur. Bunun yerine omzunun üstünde çıt çıtları olan ürünler tercih edin. Böylece hem giydirmek kolay olacak hem omuz dekoltesi olmayacak.
  • Bebek şapkaları alırken de çok teferruatlı ürünler tercih etmemeniz bebeğinizin rahatı için yerinde bir tercih olacaktır. Aynı zamanda fazla dar ya da fazla dikişli başlıklar da bebeğinizi rahatsız edecektir.
  • Bebek çoraplarının bilekleri çok sıkı olmamalıdır.

2 comments on “Bebek Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler”

  1. Geri bildirim: gebeliğin 33. haftası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir